Lista atrakcji

 
Upadek klanów ninja
prawdziwa historia niezwykle wpływowych i najbardziej chyba tajemniczych organizacji w historii, których los został przypieczętowany w czasie inwazji znanej jako Tensho Iga No Ran. Razem z ekipą TV Tokyo odwiedziliśmy m.in. wioskę Togakure, dawne, legendarne prowincje Koga i Iga oraz cmentarze, na których pochowano znaczących przywódców. Rozmawialiśmy z naukowcami i pasjonatami, którzy od lat próbują zgłębiać klanowe historię. Próbują, bo jeśli chodzi o ninja …to niczego nie można być pewnym. Prezentacja w ramach cyklu „Droga do Sekigahary”.
Turystyka Otaku
Na tym panelu przedstawione zostaną prawdziwe miejsca w Japonii, które pojawiły się w znanych anime. Pokazane zostaną zarówno miejsca znajdujące się w dużych japońskich metropoliach, ale także mniejsze miasteczka. Zostanie poruszony temat czy i jak anime zmienia japońskie miasta i czy wpływa ono na rozwój turystyki.
Sumo: siła i chwała
Sumo uważane jest za narodowy sport Japonii, jednak czy nadal cieszy się ogromną popularnością? Jak długo trwa przeciętne zderzenie gigantów oraz jak rygorystyczne prowadzą życie?
Spotkanie z Demem
Jakub Dębski, twórca tony różnych serii filmików i komiksów, opowie o swoich nowych projektach i planach, odpowie na pytania widowni i zaprezentuje trochę ekskluzywnego, konwentowego materiału wideo.
Prelekcja nie o Ghibil
Tam gdzie Ghibli cień nie sięga Studio Ghibli to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych zespołów animatorskich, a tworzący w jego ramach Hayao Miyazaki dla wielu fanów anime jest bezdyskusyjnym mistrzem, którego filmy stanowią kwintesencję piękna, uniwersalnych wartości ludzkich oraz niesamowitej emocjonalności… A przy okazji dają fałszywe przekonanie, iż esencją anime są sentymentalne opowieści o małych dziewczynkach oraz wizje światów do cna przesyconych nostalgią, od której wręcz bolą zęby. I dlatego właśnie na prelekcji jego filmy służyć będą jedynie za kontrapunkt, zaś zasadniczym punktem będzie przedstawienie sylwetek trójki twórców, pozostających (niesłusznie) w cieniu Miyazakiego. Omówione zostaną medialne i tożsamościowe obsesje Satoshiego Kona, pochylimy się nad komentarzem współczesności od Mamoru Hosody, sztachniemy się wreszcie odrobiną liryzmu od Makoto Shinkaia. Celem prezentacji będzie więc ukazanie – na niewielkim w gruncie rzeczy przykładzie – olbrzymiej różnorodności współczesnych twórców filmów animowanych, wskazanie motywów, na jakich się skupiają oraz wskazanie przyczyn, dla których ich filmy wciąż pozostają w cieniu bardziej utytułowanych, lecz niekoniecznie ciekawszych filmów Miyazakiego.
Postępująca infantylizacja amerykańskiej animacji
Współcześnie filmom animowanym zarzuca się prostotę, infantylność, naiwność. Czy było tak zawsze? Komu dedykowane były początkowo animacje i kto doprowadził do zubożenia ich treści i sfery wizulanej?

Pierwsze animacje japońskie, co Stany Zjednoczone zrobiły dla Japonii?
Wydaje się, że anime i animacje amerykańskie to dwa zupełnie różne pojęcia, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Ale skąd wzięło się anime? Powstało autonomicznie, czy ulegało wpływom? Jaki ma na to wpływ II wojna światowa i okupacja Japonii przez Amerykanów? Na te i inne pytania odpowiem w czasie wystąpienia.
Mieszkania w Japonii - wykład w języku angielskim
Kilka lat temu popularne stały się hotele kapsułowe. Często można spotkać się z poglądem, że mieszkania Japończyków są małe i ciasne. Jednak, jak jest naprawdę? Jak wyglądają nowoczesne mieszkania oraz z jakich pomieszczeń składa się tradycyjny japoński dom?
Liquid Latex Casting [ENG]
How to cast basic pieces out of liquid latex. Here I will talk about the process and give tips and hints along the way. I will also bring some of my earlier casted pieces for you all to see.
Leveling up your cosplay props and costumes [ENG]
From sanding and resin casting to fabric printing - this panel is all about details on costumes & props and upgrading your craftsmanship. Getting details in your costume clean can be tedious work, but what does it require besides time and patience? In this panel Majo will be reviewing different techniques on how to level up details both on your props and costumes, comparing different methods and discussing why clean detail work matters - and how to actually apply all this into your costumes.
Kulturowy przewodnik survivalowy po Chinach
Zapraszamy na prezentację pt. „Kulturowy przewodnik survivalowy po Chinach”, którą poprowadzi dr Joanna Wardęga – wykładowczyni IBiDW. Słuchacze będą mogli poznać różnice kulturowe spotykane w podróży po Państwie Środka oraz zweryfikować własne wyobrażenia o Chinach. Poznacie odpowiedzi na takie pytania jak:
- Czy Chiny są czerwone i dlaczego?
- Jak dojechać tam, gdzie chcemy?
- Jak wytrzymać 48 godzin w pociągu?
- Czy Chińczycy jedzą psy i "wszystko, co ma cztery nogi"? - oraz na inne, które was nurtują.
Kultura jedzenia w Japonii – wykład w języku angielskim
Czy wiesz, że Japonia to kraj o największej na świecie liczbie gwiazdek kulinarnych przewodnika Michelin? Na wykładzie dowiesz się, że japońskie potrawy to nie tylko Sushi, ale w diecie Japończyków występują również mięso, ryby, warzywa, owoce morza i inne dary natury – całość w misternej kompozycji kolorów i smaków. Zapraszamy wszystkich smakoszy!
Kimono – jak to jest zrobione?
Od artystycznego malunku aż po barwienie jedwabiu związanego w tysiące supełków, unikalne techniki japońskiego rękodzieła również dziś zachwycają każdego starannością i pięknem. Na tym panelu dowiecie się jak tymi tradycyjnymi metodami powstaje kimono – jeden z najpiękniejszych a zarazem najdroższych rodzajów azjatyckiego ubioru.
Jak żyć i rysować, będąc pierdołą?
Czy picie energetyków w nocy to dla Ciebie codzienność, a pół litra kawy na raz to dla Ciebie pikuś? Czy kochasz rysować, ale dostajesz ataku depresji po zobaczeniu prac lepszych od twoich? Robisz różne głupoty, przez co najlepszym określeniem dla Ciebie jest słowo "pierdoła"? Ok, witaj w klubie, przyjdź na naszą prelekcje i pogadaj z nami o tym, jak z tym faktem funkcjonować.
Intertekstualność popkultury. Kto się kim inspiruje? Kto od kogo kradnie?
Intertekstualność to najprościej mówiąc nawiązania. Często oglądając animację lub film stwierdzamy: "gdzieś już to widziałem", ale określenie gdzie i kiedy sprawia najczęściej trudność. O tym jak oglądać animacje i czerpać z nich jak najwięcej opowiemy podczas wystąpienia.
FUA FUA RHYTHM PERFORMANCE
Kitki, zakolanówki, krótkie spódniczki i...taniec! Oto składniki potrzebne do stworzenia idealnego show!
Zapraszamy na występ nowego duetu odorite!
Fenomen japońskich idoli.
Japońscy idole i idolki - skąd to się wzięli i dlaczego są aż tak popularni w Kraju Kwitnącej Wiśni? Na tym panelu dowiecie się wszystkiego, co byście chcieli o nich wiedzieć!
Droga do Sekigahary
czyli fascynujący finał, prawdziwej "japońskiej" Gry o Tron. Żelaznym punktem każdej mojej wizyty w Japonii był nocleg w namiocie w górskich lasach okalających tytułową Sekigaharę. Tu właśnie rozegrała się najważniejsza bitwa okresu Sengoku. Jeśli na poprzednim Magnificonie lub innych konwentach widziałeś „Świt w Nagashino”, lub „Gambit Shingena Takedy” to wiesz czego się można spodziewać. Będzie krew, zdrada, porwania, emocje, niewyjaśnione do dzisiaj zagadki, skrytobójstwa, a nade wszystko intrygi, intrygi i jeszcze więcej intryg. Prezentacja w ramach cyklu „Droga do Sekigahary”.
Cosplayowa matematyka - proporcje i wykroje
Tworzenie wykrojów i praca nad proporcją jest jeden z najtrudniejszych i czasochłonnych elemnentów tworzenia kostiumu. Prowadząca pokaże kilka sposobów przeliczania wymiarów z ilustracji na uczestnika konwentu.
Akcja, Afekcja, Agresja - czyli praktyczne warsztaty aktorskie
Bawiąc uczy, ucząc bawi! Pełen praktycznych ćwiczeń z zakresu ekspresji i kreatywności scenicznej warsztat tylko dla odważnych. Obecność jest równoznaczna z zaangażowaniem się w zajęcia, więc podejmujcie decyzję rozważnie Wy, którzy nań zawitacie
ABC prezentacji na scenie
Na tym panelu poznacie kulisy tworzenia cosplayowych prezentacji. Prześledzimy ten proces od samej idei po ostateczny występ na konwencie. Poznacie parę przydatnych trików, któe pomogą wam skonstruować ekscytujące i niezapomniane show!
Znajdź prowadzącego
Wielu prowadzących to swego rodzaje "sławy" w fandomie.
Ale czy umiesz odkryć kto prowadzi ta atrakcję?
Zmiksowane openingi.
Znasz sporo openingów? Zgadywanie openingów na normalnym konkursie już nie wystarcza? Przyjdź i zmierz się z innymi uczestnikami. Spróbuj zgadnąć, co to za opening, gdy usłyszysz dwa lub nawet trzy naraz.
Wojny Fandomowe: Hejt kontratakuje
Skąd w fandomie tyle nienawiści? Czy to prawda że fandom się psuje? Jaka przyszłość czeka polski fandom mangi i anime? Na te i wiele pytań spróbujemy wspólnie odpowiedzieć. Zapraszam do dyskusji
Wizje przyszłości w anime
Przyszłość! Kto z nas nie spogląda na to, co czeka przed nami, z nadzieją i spokojem ducha? Kto z nas nie wierzy w to, że dnia następnego spotka nas lepszy świat? Kto z nas... Co? Jaki bunt maszyn, co ty do mnie..? Nie, nie było tam apokalipsy. Znaczy była, ale nie w pierwszej trójce. No ale, co tam! Jakież nam to wizje przyszłości serwują manga i anime? Czy będzie ona doprawdy przyjazna i kolorowa, czy też może jednak wszechobecny defetyzm i sceptycyzm przeżarły już wszystkie możliwe media? Zapraszamy!
Wielkie wspólne komiksowanie!
Usiądź wygodnie, chwyć za ołówek i narysuj kadr swej niesamowitej komiksowej przygody!
A potem podaj kartkę dalej, żeby osoba obok mogła zniszczyć twe marzenia.
Przyjdź i porysuj z nami komiksy!
Wielkie roboty w japońskim komiksie i animacji
Bombowce? Czołgi? Po co to komu? Przecież nie od dziś wiadomo że najskuteczniejszym narzędziem prowadzenia wojny są wielkie roboty. Pokonasz dzięki nim innych ludzi, kosmitów, potwory, czy nawet wielkich przedwiecznych. Pamiętaj tylko, aby upewnić się, czy mech nie jest twoją matką.
WIELKI przegląd gier indie.
Dzięki platformie Steam Greenlight do kupienia mamy prawdziwą rzekę tytułów indie, czyli niezależnych. Niestety wśród nich jest bardzo duża ilość tzw. shovelware, albo słabych portów z telefonów komórkowych. Na tym panelu postaramy się pokazać najciekawsze według nas tytuły, o których być może nie słyszeliście. Serdecznie zapraszamy!
Wiedzówka ze Świata Dysku
Czy wiesz kogo pożera śledzący lemat, jak śmierć zbiera pieniądze, jaki przepis na pizzę zapisał stwórca lub jak się wabi pies Vetinariego? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania i nie boisz się rzucić wyzwania Losowi, weź udział w najbardziej płaskiej wiedzówce na magnificonie!
Wiedzówka z Naruto
Kontynuacja mangi już ruszyła. Uniwersum Naruto jest wiecznie żywe. Przybądź młody shinobi i udowodnij, że wiesz wszystko o przygodach ninja.
Wiedzówka z Higurashi no naku koro ni
Zapraszam na Konkurs pełen tajemniczych zagadek, słodkich dziewczynek i okrutnych zbrodni. Zademonstruj innym swoją wiedzę na tematy trudne i bardziej trudne. Pytania są stworzone w oparciu o całe uniwersum więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Wiedzówka z Aldnoahów
Aldnoah.Zero to anime który w ostatnim czasie wzbudzało sporo emocji, w sensie zarówno pozytywnym jak i negatywnym >.> Jednak na tym panelu chciały byśmy sprawdzić waszą wiedzę, na temat stworzonego uniwersum. Pytania będą zarówno łatwe jak i podchwytliwe. Zapraszam każdego kto uważa się za fana, z przyjemnością udowodnię jak mało wie.
Wiedzówka Yama no Susume
Co jest lepsze od chodzenia po górach? Małe dziewczynki chodzące po górach! Jeśli uważasz, że wiesz wszystko na temat przygód Hinaty, Aoi i ich koleżanek, zapraszam na konkurs.
Wiedzówka w sześciu smakach.
W tym konkursie sprawdzisz swoją wiedzę w rozpoznawaniu postaci. Brzmi normalnie? OK, ale dostaniesz obrazek tylko części postaci, w zależności od tego jaki "smak" wybierzesz. Sądzisz że jesteś takim koneserem że poznasz postać po ząbku, mundurku, ahoge? Przekonaj się biorąc udział w tym konkursie!
Wiedzówka u Uniwersum Muv-Luv
Dzięki Koukiemu Yoshimune powstał świetny science-fiction franchise, który powinien znań każdy fan, a na pewno każdy gracz visual novelek. Potrafisz wymienić wszystkie Hive'y? Na pierwszy rzut oka rozpoznasz czy to Fubuki czy Gekishin? A może twoją specjalnością jest nadchodzące wielkimi krokami Schwarzesmarken? Nie ważne czy odpowiedziałeś tak czy nie, zapraszam na ten konkurs, każdy znajdzie tu pytania dla siebie.
Wiedzówka Shokugeki no Souma
Jeśli uważasz, że wiesz wszystko o ekskluzywnej szkole kulinarnej, jej uczniach i ich pojedynkach to zapraszam. Pokaż, że wiesz wszystko o mandze, której autor kiedyś zajmował się rysowaniem hentai'ów.
Wiedzówka Pokemon
Jeśli lubisz pokemony to sprawdź ile o nich wiesz.
Wiedzówka Hokuto no Ken
Uważasz się za prawdziwego faceta? Budzisz wśród ludzi strach i zaniepokojenie a do tego emanujesz mistyczną energią? Zatem przyjdź i zobaczymy czy znasz losy Kenshiro i innych wojowników z uniwersum Hokuto no Ken.
Warsztaty origami
Origami to niezwykle ciekawa sztuka składania papieru. Ma wiele tajników, które tylko czekają by je odkryć. Wspólnie nauczmy się, jak ze zwykłej kartki zrobić coś pięknego i wyrafinowanego!
Warsztaty krawiectwa artystycznego
Potrafisz wykonać szydełkowego Cthulhu, uszyć sobie cosplay, lub narysować ulubioną postać z mangi? Nie? to świetnie. Wpadnij na te warsztaty :) Uruchomimy nasze szare komórki i udowodnimy, że najistotniejsza w tworzeniu jest wyobraźnia!
Warsztaty Deco Den
Ogladaliscie kiedyś anime, gdzie urocze niewiasty ( rzadziej chłopcy) mieli pieknie ozdobione telefony .Też chciecie?
Na moich warsztatach bedziecie mogli ozdobić dowolny telefon lub jakis inny własny przedmiot ( długopis , szczotkę, lusterko itp)
W okowach przeszłości: Zakończenie
Najlepsi przetrwają. Każdy, kto przebywał na terenie wioski udowodnił, jak bardzo może się jej przydać, ale czas sprawdzania przydatności minął. Kto zostanie zesłany na pewną śmierć?
W okowach przeszłości: Taniec mutantów
W tych czasach nie można polegać jedynie na wiedzy i umiejętnościach strategicznych, każdy powinien przejść ćwiczenia ze zręczności i pokazać jaką posiada wolę walki.
W okowach przeszłości: Rytułł
W Wiosce ma odbyć się rytuał ku czci Bogini i trzeba pomóc w przygotowaniach, jednak szaman wyczytuje ze zmutowanego szczura, że ten rytuał nie zakończy się tak jak inne...
W okowach przeszłości: Pigułki zdrowia
Któż z nas podczas choroby nie potrzebował wsparcia? W takiej potrzebie jest zaatakowany mieszkaniec Wioski. Musicie zrobić wszystko, by wkrótce nie dołączył do naszych przodków.
W okowach przeszłości: Pierwszy kontakt
Na ziemi pozostali już tylko nieliczni, brakuje jedzenia i wody. Jednak pojawia się światełko w tunelu –dobrze prosperująca Wioska. Chcesz przeżyć? Musisz się wykazać przydatnością. Podejmiesz wyzwanie?
W okowach przeszłości: Okopy nocy
Wioskę okryła ciemność. Czas na rozluźnienie i roztrwonienie ciężko zarobionych dóbr.
W okowach przeszłości: Nikt nie jest bezpieczny
W Wiosce, jak wszędzie, mają miejsce awantury, kłótnie, ktoś kogoś atakuje – a propos atakowania będzie nam potrzebna pomoc w rozwiązaniu zagadki. Ciekawe... czy członkowie frakcji mają coś poza mięśniami?
W okowach przeszłości: Awaria systemu nawadniającego
Dzikie zwierzęta zniszczyły nasze komputery, które były odpowiedzialne za właściwy podział wody w Wiosce. Znaleźliśmy nowe, ale mamy z nimi kłopoty. Czy moglibyście nam pomóc w odnowie urządzenia nawadniającego?
Visual novels
Nowości z rynku japońskiego oraz zachodniego, ból dupy, that a fact oraz obowiązkowy hejt na polskie suby. Wszystko to czeka na Ciebie we wspaniałej krainie visual novelek. Serdecznie zapraszam!
Uwaga! Fotograf na konwencie!
Czai się niemal za każdym rogiem, szczfana bestia z magicznym pudełkiem pożerającym duszę! Chcesz wiedzieć jak działa? Kim są i czemu pierwsze zdanie było całkowicie fałszywe? (No…może poza pudełkiem) Tak wiec ten panel jest właśnie dla CIEBIE!
Twój pierwszy raz... na konwencie
Jeśli Magnificon EXPO 2015 jest Twoim pierwszym konwentem i nie bardzo wiesz o co w tym wszystkim chodzi , lub po prostu chcesz się dowiedzieć przydatnych informacji jak sympatycznie i bezpiecznie spędzić konwent to dobrze trafiłeś!
Turniej Mistrzów Słowa!
Mistrz Słowa to wymagająca szybkiego myślenia,bogatego słownictwa i odrobiny szczęścia gra kościana.
Czy podołasz pokonaniu innych Mistrzów i zostania Arcymistrzem?
Trzy Dziewiątki i Ostatnia Nagroda Cnoty - seria Zero Escape
Oj, Uchikoshi... człowiek, który naprawdę próbuje zrobić dobrą, wciągającą historię, ale niestety zdecydowanie za często wynik nie powala. Podobnie jest zresztą z serią Zero Escape, która jednak zebrała zaskakująco dużo pozytywnych ocen. Czy jednak jeszcze niedokończona trylogia wyszła Uchikoshiemu napawdę dobrze?
Tradycyjna muzyka Japonii
Jeśli chcesz wiedzieć ile waży taiko i jaki instrument jest robiony z psiej skóry, zapraszam na panel o muzyce w Japonii na przestrzeni wieków.
Teorie świata Pokemon
Anime Pokemon wychodzi od 18 alt.
Gry od 19 lat a różne mangi od 1996 roku. W tym czasie pojawiło się wiele niedomówień i braków które jakoś trzeba wypełnić. I tak powstają teorie. Poke Teorie. Tutaj poznasz najważniejsze z nich.
Techniczna strona Naruto
Jesteś zainteresowany funkcjonowaniem świata stworzonego przez Masashiego Kishimoto ? Masz pytania bądź swoje teorie dotyczące przeróżnych jutsu? Jeśli tak to zapraszam na panel ;)
Tasiemcowa Pogadanka
Panel dla wszystkich fanów różnych długich i dziwnych serii. Jeśli jesteś fanem walk trwających 20 odcinków lub po prostu lubisz mangi które są wydawane przez 26 lat i się niekończącą to dobrze trafiłeś. Zapraszam do dyskusji!
Tajemniczy świat Key'a
Spodobało ci się Angel Beats bądź Clannad? Masz ochotę porozmawiać o tych i wielu innych seriach anime studia znanego z najlepszych wyciskaczy łez? Wpadnij do tajemniczego świata pełnego magii.
Sławni mangacy - Hirohiko Araki
Hirohiko Araki - obecnie najbardziej wpływowy i szanowany mangaka w Japonii. Chcesz wiedzieć dlaczego Osamu Tezuka wytypował go na swojego następcę? Jak zdobyć wtyki w Luwrze czy żyć ponad siedem tysięcy lat? Czy też może chcesz poznać twórczość Arakiego nie będącą JoJo? Zapraszam
Sztuka taniego podróżowania.
Wyjazd na Daleki Wschód nie musi być bardzo kosztownym przedsięwzięciem - o tym dobrze wie Roman Husarski – podróżnik, student filmoznawstwa i kulturoznawstwa dalekowschodniego na UJ oraz przewodniczący Dalekowschodniego Koła Naukowego UJ. Roman prowadzi bloga "wloczykij.org" o autostopie w Azji i Afryce, gdzie znajdziecie mnóstwo porad dla osób lubiących podróżować poza utartymi szlakami, recenzje książek i wywiady z ciekawymi osobami. Na Festiwalu opowie o swoich doświadczeniach w podróżowaniu oszczędnym. Jeśli więc chcielibyście się dowiedzieć:
- Jak zaplanować swój pierwszy wyjazd,
- Czy lepiej podróżować samemu czy w grupie,
- Jak podróżować tanio i bezpiecznie,
- Jak łapać autostop w egzotycznych krajach
- Czy dobrze być backpackerem,
- Jak być ambasadorem własnego kraju – przyjdźcie koniecznie!
Symbolizm w Pandora Hearts
Kwiaty, łancuchy, perły i króliki - nic tu nie jest zbędne, wszystko ma jakieś znaczenie. Autorka Pandora Hearts perfekcyjnie przemyślała symbolikę przedmiotów i na każdym kroku stara się wykorzystać ją w swoich mangach. W czasie panelu postaramy się wejść w świat Pandora Hearts i odkryć znaczenie szczegółów. Zapraszam!
Stwórzmy sobie grę!
Pół-warsztat, pół-burza mózgów. Spróbujemy stworzyć grę na bazie waszego pomysłu. Temat dowolny. Od was zależy, czy to będzie karcianka, czy planszówka.
Stwórzmy własny scenariusz
Wspólna zabawa polegająca na stworzeniu wspólnie scenariusza dla wymarzonej bajki. Jeśli tylko chcesz wyżyć się artystycznie to zapraszam, najlepiej z grupą znajomych do udziału.
Strona japońskiego internetu, której nie chciałeś znać (+18)
Hej koleżko, chyba pomyliłeś drzwi. Klub dla skór jest dwa bloki dalej. Jeśli te dwa zdania ci coś mówią - przyjdź tu. Jeśli zaś nie mówią nic - tym bardziej przyjdź, a wyjdziesz nieco... oświecony. A na pewno bardziej męski.
Spotkanie z wydawnictwem Waneko
Spotkanie z pracownikami wydawnictwa Waneko, podczas którego dowiecie się wielu ciekawych rzeczy związanych z funkcjonowaniem naszego wydawnictwa oraz powiemy Wam kilka słów na temat naszych planów na przyszłość. Dodatkowo, podczas panelu ogłosimy najpewniej DWA nowe tytuły!
Soczysta podróż przez kolejne generacje gier
Zapraszamy na OLBRZYMIĄ podróż przez OGROM historii gier video. Omówimy SPORE sukcesy oraz ZNACZNE upadki. Jeśli zastanawiasz się skąd pogrubione wyrazy to masz kolejny powód by przybyć na ten panel. To sprawa DUŻEGO kalibru i WIELKIEJ wagi.
Ślepe Openingi
Poznać opening po piosence to nie problem. Ale czy dasz radę rozpoznać opening jeśli ktoś zacznie Ci go opisywać? Zapraszam na drużynowy konkurs odgadywania openingów inaczej.
Shounenowa Wiedzówka
Shouneny to jedne z najpopularniejszych serii anime na świecie. Śledzimy je, kochamy, ale czy znamy je tak dobrze jak nam się wydaje? Jeśli chcesz się przekonać ile wiesz naprawdę o shounenach, sprawdź się na wiedzówce.
Shotaro Ishinomori - Król Mangi i Tokusatsu
O Tezuce wie co nieco prawie każdy, ale inni ojcowie mangi są mniej znani. Od jego wpływu na mangi science-fiction, przez współtworzenie Kamen Ridera do urozmaicenia panelowania, wkładu Ishinomoriego nie można lekceważyć.
Shaman King dla każdego!
Król Szamanów! To były czasy... Czy nadal wspominasz z sentymentem Yoh i jego kumpli? Despotyczna Anna napawa Cię przerażeniem? A może o zgrozo, dopiero zaczynasz przygodę z mangą i anime i ten tytuł jest Ci całkowicie obcy?
Porozmawiajmy, pośmiejmy się i powspominajmy.
Sezon Anime Wiosna 2015
Sezon jest już na dobre rozpoczęty, warto więc spojrzeć, które serie są dobre, których nie warto dotykać, a które po prostu udawały, że coś sobą reprezentują przez pierwsze odcinki.
Screenówka growa
Ogrywasz namiętnie każdą grę jaka tylko wychodzi? Preferujesz klasyczne tytuły? A może wolisz tytuły z tzw. środka? No to zapraszam na konkurs gdzie każdy powinien coś rozpoznać.
Screenówka
Bezsprzecznie najpopularniejszy konkurs na polskich konwentach, chcesz sprawdzić swój wzrok i wiedzę o anime? Przyjdź z grupą znajomych i zmierz się z innymi!
Samoobrona vs Sztuki Walki
Każdy z nas na pewno kiedyś słyszał takie nazwy jak Karate ,Judo, Krav Maga. Ale o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi ? Czym tak naprawdę różni się sztuka walki od samoobrony i co z tym wszystkim mają wspólnego systemy bojowe?
RPG w praktyce: sesja Dungeons&Dragons
Zawsze chciałeś zagrać sesję RPG, ale nie miałeś z kim? Od dawna nie grałeś i z chęcią odświeżyłbyś sobie te klimaty? A może po prostu masz ochotę zobaczyć, jak to wygląda w praktyce? Zapraszamy zatem na sesję Dungeons&Dragons 3.0 poprowadzoną przez Nathana, na której będziecie mogli wziąć udział w przygodzie jedną, ze stworzonych na te potrzeby, postaci.

Uwaga: jeśli obce są ci podstawy mechaniki D&D, do wzięcia udziału w zabawie wymagane jest stawienie się na panel "RPG przy stole: D&D. - Czym to się je? ".
RPG przy stole: Dungeons&Dragons - Czym to się je?
Gry RPG to świetny pomysł na wspólnie spędzony czas w gronie kreatywnych przyjaciół. Rozwijają pamięć, wyobraźnię, można się przy nich nieźle bawić oraz pośmiać. Jedną z takich właśnie gier jest Dungrons&Dragons®. Jak jednak zacząć przygodę z tym "smokiem"? Jak stworzyć kartę postaci, prowadzić sesję oraz jakie zasady poznać, by móc cieszyć się rozgrywką? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć na tym panelu.
Rozpoznaj tytuły z Anime Music Video
Jeśli oglądasz masowo AMV'ki lub anime, a konkursy typu "rozpoznaj postać/screen/etc." to bułka z masłem - ten konkurs jest dla ciebie! Weź ze sobą znajomych, stwórzcie trzyosobowe drużyny i zmierzcie się z innymi w walce o nagrody!
Rosyjski dubbing w mandze i anime
Większość z nas kojarzy rosyjski dubbing z dwoma przepitymi lektorami czytającymi na zmianę kwestie męskie i żeńskie. W przypadku anime tak nie jest - Rosjanie posiadają jedne z najlepiej zdubowanych bajek, niejednokrotnie wykonując lepszą robotę niż Japończycy. Chcesz posłuchać wirtuozów dubbingu zza miedzy jednocześnie dowiedzieć się trochę o rynku anime w Rosji? Zapraszam
Resistance vs Wilkołaki - Warsztaty blefowania
Lubisz dobry blef? Twój 'Poker Face' zapewnia ci zwycięstwo w grach? Zobaczymy jak sobie poradzisz z grami które to wypierają starą Mafię i podbijają fandom!
Ratunku! Nie mam co oglądać!
Czy znacie to uczucie pustki, gdy po skończeniu jakiegoś anime nie wiecie co oglądać dalej? Tak? W takim razie zapraszam na panel, na który podyskutujemy co robić w takich momentach i podsuniemy parę tytułów po które warto sięgnąć.
Randka w ciemno na mangowo
Na konwencie spotkasz każdy rodzaj atrakcji: konsole, znajomi, przytulanie. Ale czy nie miałeś kiedyś ochoty znaleźć tu drugiej polówki? jeśli tak to przyjdź na randkę w ciemno!
Radio Anime24 od kuchni.
Spotkanie z członkami redakcji, nieco historii działalności oraz możliwość zadania wielu dręczących cię pytań, tym właśnie będzie ten panel. Nie może tam ciebie zabraknąć!
Przegląd najnowszych oraz zapowiadanych produkcji Disneya
Jesteś fanem Wielkiej Szóstki? Zainteresowała cię najnowsza ekranizacja Kopciuszka? Chcesz się podzielić swoją opinią o nowych Avengersach? A może czekasz z niecierpliwością na drugą część Krainy Lodu?

Jeśli interesujesz się najnowszymi produkcjami Disneya (w tym studia Marvel i Pixar), zapraszam na przegląd nowości, zapowiedzi i trailerów.
Przegląd muzycznych serii
Jest ich wiele, nie każda warta uwagi. Zapraszam z ciastkami i herbatą na przegląd serii, których tematem przewodnim jest muzyka. Popatrzymy na bajki o jazzie, moe popie, muzyce klasycznej a nawet orkiestralnej.
Przegląd idol anime
Jak popularne są idolki w Japonii każdy chyba wie. Ale co animowanymi odpowiednikami tego fenomenu społecznego? Przyjdź i posłuchaj o tym co możesz obejrzeć w obrębie tego "gatunku".
Prelekcja: Apokalipsa!
Inwazja zombie, atak kosmitów, wojna nuklearna, klęski żywiołowe... - czyli kilka motywów o końcu świata.
Praktyczny konkurs Chuunibyou
Czy wyobrażałeś sobie kiedykolwiek, jak trudne życie wiodą osoby dotknięte syndromem gimbusa? Gdy zwykła wyprawa po bułki okazuje się walką z mrocznymi mocami i wysłannikami piekieł? Gdy rower staje się Bucefałem? Wykaż się swoim chuunibyou i zgarnij nagrody!
Poznajmy Polskich Cosplayerów!
Panel o programie który zachwyca widownie od grudnia 2014 roku. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak przygotowujemy się do wywiadów, jak wybieramy cosplayerów do programu i jak bardzo ważna jest dla nas TWOJA opinia przybądź, będziemy czekać ;)
Poranne podziwianie animacji
Jest poranek, mózg jeszcze na dobre się nie rozbudził (lub jeszcze nie poszedł spać), pora więc na coś co nie wymaga wiele skupienia i uwagi. To najlepszy moment, żeby poświecić godzinkę na podziwianie świetnie zanimowanych scen z wielu różnych anime.
Poradnia muzyczna
Przyszedł taki moment, w którym nie wiesz czego słuchać? Zastanawiasz się, gdzie znaleźć muzykę, która Ci się spodoba? Ten panel wychodzi naprzeciw takim pytaniom i potrzebom. Postaram się przedstawić kilka ciekawych zespołów i wykonawców, którzy mogą się wam spodobać, a także zachęcić was do podzielenia się tym, czego słuchacie i co lubicie.
Pomieszanie z poplątaniem!
Wyobraź sobie, że Crystal i Izaya spierają się o to, kto z nich lepiej tańczy Gangnam style. Albo że Levi Ackerman doradza Roronoarze Zoro, jak poderwać dziewczynę. Nie jesteś przekonany? To co powiesz na Byakuyę Kuchiki nałogowo grającego w pokera z Dumbledorem i obmyślającego plan zapanowania nad światem? Jesteś ciekaw, co z tego wyniknie? Serdecznie zapraszamy na nasz konkurs! ;D
Pograjmy w Monster Huntera
Jest już koniec konwentu, a Ty nie masz co robić? Bierz konsolę (którąkolwiek) i wpadnij zapolować wspólnie na potwory. Żydowskie aj waj w gathering hallu też starczy.
Pogadanka o openingach i endingach z anime
Jeśli nie jesteś jedną z tych dziwnych osób, które zawsze przewijają opening i nigdy nie oglądają endingu, gdy cieszą się seansem jakiegoś anime - przyjdź i pogadaj z nami o nich! Niewielu jest bowiem ludzi, którzy cieszą się tymi krótkimi animacjami towarzyszącymi naszym ulubionym seriom, a jeszcze mniej okazji, by z takimi porozmawiać.
Pogadajmy o gadaniu - panel o seiyuu
W naszym fandomie wiedza o zawodzie seiyuu jest, niestety, dość znikoma. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o kulisach tej pracy - zapraszam na panel.
Pixel Horror czyli gry RPGMaker
Strach się bać... i grać! Prosta grafika, postaci z pixeli, program który obsługiwać może każdy i miliony możliwości. Co tak kusi w tych grach i przyciąga do nich tłumy? Które gry warto poznać, które wyróżniają się na tle innych a za którymi kryje się jakaś ciekawa historia? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź w czasie panelu!
Pierwszy raz jak sięga pamieć - czyli konkurs wiedzy z muzyki Disneya
"Nants ingonyama bagithi Baba
Sithi uhm ingonyama
Ingonyama
Siyo nqoba
Ingonyama
Ingonyama nengw' enamabala"

Wiesz jaka to piosenka? Nie? Gdy usłyszysz na pewno od razu ją skojarzysz. Przyjdź i przekonaj się sam!
Pierwszy kwartał 2015 - Visual Novelkowe nowości.
Visual Novelki są coraz bardziej popularne poza Japonią. Niestety, tłumaczenie ich to spore i czasochłonne przedsięwzięcie, dlatego wersją angielską może się pochwalić jedynie garstka tytułów. Na tym panelu postaramy się natomiast przybliżyć większość VN-ek które zostały wydane w Japonii w pierwszym kwartale tego roku. Przyjdźcie i przekonajcie się jak wygląda obecny rynek Visual Novel.
Państwo Środka od środka, czyli o tym czy warto studiować w Chinach
Zapraszamy wszystkich na prezentację pt. „Państwo Środka od środka, czyli o tym czy warto studiować w Chinach”. Nasz gość – Jacek 木人 Adamus – opowie o swojej rocznej przygodzie na chińskim uniwersytecie, począwszy od starań o przyznanie stypendium po proces wdrażania się w chińską codzienność i liczne podróże po nie zawsze oczywistych zakątkach ojczyzny Konfucjusza.
Uczestnicy spotkania będą mieli okazję poznać odpowiedzi na wiele pytań, w tym:
Czy w Chinach Wielki Brat nigdy nie śpi?
Dlaczego należy tam mieć oczy zawsze szeroko otwarte?
Czy plaga tandety zalała kraj, a powietrze truje jego mieszkańców?
A może lekiem na wszystko jest zielona herbata i tradycyjna medycyna chińska?
Przede wszystkim jednak nasz gość postara się przekonać, że do Chin warto pojechać - nie tylko na uniwersytet.
Po prelekcji Pan Jacek będzie również podpisywał swoją książkę pt. „Państwo Środka od środka. Za Chińskim Murem”
Panel o Lolita Fashion
...czyli o modzie historycznej według Japończyków. Podczas dwugodzinnego panelu postaramy się opowiedzieć Wam o estetyce stylu, podyskutować o "sztywnych lolicich zasadach" oraz zaprezentować oryginalne przedmioty prosto z Japonii. Serdecznie zapraszamy!
Panel o Higurashi no Naku Koro Ni
Zapraszam na panel na którym porozmawiamy dlaczego cykady płaczą, gry hazardowe są złe i jak uniknąć bycia poświęconym w ofierze demonom z bagień. Zobaczycie równieć co ciekawsze ujęcia z gier jak i również VN lub mang/anime.
Panel o Fairy Tail
Chcesz poznać niesamowite tajniki magi? Dowiedzieć się jak czarować kartami, bronią,kwiatkami,talerzem babci? Fairy Tail oferuje to a nawet jeszcze więcej! Tak więc przybywajcie żądni wiedzy magowie i magowie-kobiety! Dołączcie do wróżkowej zabawy! Ważna jest znajomość mangi!
Panel o anime Pokemon
Anime pokemon wychodzi od 18 lat.
W tym czasie Wiele już zdążyło się wydarzyć i można się było pogubić.
Szmat czasu przedstawiony w 2 godzinki.
Panel League of Legends
Finały zimowego splitu już za nami, czemu nagle ludzie zaczęli grać na dwa smite'y? Kto zapowiada się Ciekawie w letnim splicie? Albo czemu nadal nie możesz wyjść z brązu? pewnie wiele pytań masz, a ja na pewno Ci na nie odpowiem!
OSTówka growa
Zapraszam na konkurs muzyki z gier. W programie zarówno 8 bitowa muzyka jak i popis umiejętnosci orkiestr z całego świata. Nie zabraknie też odwiecznego pytania, które brzmi: Z czego jest ta cisza?
Openingi i Endingi
Każdy, nawet ten z rozdeptanym przez słonia uchem, może spróbować swych sił w tej znanej od zarania dziejów drużynowej konkurencji. Przyjdź i zmierz się z przeważającą siłą wroga. Pokaż, żeś godzien tytułu otaku. Konkurs dla drużyn 3-osobowych.
One Piece
"Zostawiłem to w tym miejscu ... " te słowa zmieniły na zawsze losy tysięcy ludzi. Rozpoczęły masę przygód, które trwają wiele lat. Dokąd te słowa doprowadzą pewnego niepokornego szalonego pirata? Zapraszam do dyskusji!
O wróżkach z Nibylandii słów kilka - czyli o tym jak Disney ciągle zmienia zdanie
Dlaczego Drzewo Pyłkowe stało się Drzewem Domowym? Kapitan Hak zjawił się w Nibylandii przed Piotrusiem Panem? Jak Dzwoneczek przeżyła własną śmierć?

Odpowiedzi na te i inne nurtujące pytania znajdziecie właśnie tutaj!
O czym marzą dziewczęta czyli świat marzeń teatru Takarazuka
Takarazuka to teatr dziewcząt – tworzony przez dziewczęta dla dziewcząt. By spełnić ich marzenia. By stworzyć świat snów. Podczas panelu poznacie zarówno historię, tło kulturowe i specyfikę teatru, jak również wysłuchacie bezpośredniej relacji prowadzącej z wizyty w fabryce marzeń shoujo.
Nobunaga, Hideyoshi, Ieyasu - o trzech takich co zjednoczyli Japonię
Był taki okres w historii Japonii, gdy każdy był panem na swoim zamku i marzył o podboju całego archipelagu. Kraj niby był cały, a jednak podzielony. W tej nieustającej serii pomniejszych bitew i niecnej dyplomacji na przód wysunęło się trzech wielkich mężów stanów, którzy doprowadzili do zjednoczenia Japonii.
Nintendo na moim telefonie
Jeszcze parę miesięcy temu nikt nie przypuszczał, że Nintendo będzie wydawać gry na smartfony - a jednak. Jakie jeszcze plany ma firma na przyszłość? Pogadanka o tym, czego możemy się spodziewać od Wielkiego N.
Nintendo 3DS oczami zwykłego gracza
Niektórych ludzi NAPRAWDĘ nie interesuje kolejna część wąsatego hydraulika wciągającego grzyby. Na szczęście ostatni handheld nintendo nie sprowadza się wyłącznie do tego - mamy masę innych, wartych uwagi tytułów. A 3D jest fajne.
Ninja: fikcja a rzeczywistość
Na tym panelu pobawimy się w pogromców mitów i zobaczymy które z opowieści o ninja są prawdą, a które fałszem. Serdecznie Zapraszam
Nieznane mangi znanych autorów
Każdy od czegoś zaczynał - wielkie nazwiska nie biorą się z powietrza. Ale czy znacie i pamiętacie te pierwsze prace autorów, których mangi kojarzy teraz każdy? Co było przed Bleachem i od czego zaczynała autorka Kuroshitsuji? Co zapoczątkowało Naruto a co było przed Fullmetal Alchemist? Wybierzmy się w podróż w przeszłość by przyjżeć się zapomnianym seriom znanych autorów i sprawdźmy, czy obecnie nie ma tytułów zasługujących na więcej uwagi niż ta, jaką dostają.
Nietasiemcowe shouneny
Zapraszam na przegląd serii z gatunku shounen, których ilość odcinków nie zapisujemy trzema cyframi. Poznacie inne niż nieustanne nawalanie się twarze gatunku i przekonacie się, że shouneny to nie tylko One Piece, Bleach czy Naruto.
Nieśmiertelne kalambury
Wciel się w bohaterów znanych mniej lub bardziej Anime! Liczy się dobra zabawa i nagrody. Wszyscy lubią nagrody... i czekolade, każdy lubi czekolade, prawda? PRAWDA?! P.S. Atrakcja grozi utratą reputacji, przed użyciem zapoznaj się z listą dziwnych anime oraz skonsultuj się z psychiatrą.
Niesamowita Wiedzówka JoJo
Sądzisz, że wiesz wszystko na temat Niesamowitych Wojaży JoJo? Nie straszne Ci pytania teoretyczne, rozpoznawanie standów czy nawiązań muzycznych? Nie boisz się możliwych niekonwencjonalnych wyzwań? Jeśli odpowiedziałeś 3 razy tak - zapraszam!
Nie tylko Aku no Hana - twórczość Oshimi Shuzo
Kiedyś była to historia o dewiacjach i zepsutej miłości. Dziś kojarzy się tylko z nieudaną próbą zrobienia zrotoscopowanego anime. Mowa oczywiście o Aku no Hana Oshimiego Shuzo. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to jedyny tytuł jaki wyszedł z pod ręki tego mangaki. Zapraszam na panel o jego twórczości.
Nasz polski ryneczek
Ile tak naprawdę mamy wydawnictw na rynku? Jakie nowości czekają nas w tym roku? I dlaczego powinno się tłumaczyć te nieszczęsne tytuły?! Nawet jeśli nie jesteś na bieżąco z polskimi wydaniami, ale interesuje cię nasz krajowy rynek mangowy i/lub odpowiedzi na powyższe pytania, to wpadaj śmiało na panel! A może oprócz mang porozmawiamy też o powolnym powrocie anime na DVD...? Jesteśmy otwarte na propozycje. ;)
Narysuj swoje OTP
Masz swoje OTP? Nieważne czy mówimy o Kpopie, Jrocku, anime czy czymkolwiek innym. Po prostu przyjdź i zademonstruj jak powinien wyglądać najlepszy ship!
Najlepsi obecni reżyserze anime
Reżyser to razem z animatorami najważniejsza osoba przy produkcji anime. Przyjdź i posłuchaj, którzy są obecnie najlepsi, czym się wyróżniają i jakie serie spłodzili.
Najbardziej irracjonalna i abstrakcyjna broń świata
Dwururka jest bronią powszechnie znaną. A broń z 3 lufami? Ewentualnie karabin 4 lufowy?

Działo strzelające na odległość 130 kilometrów (ale z trudem trafiające w cel wielkości miasta)?

Czołg z 12 osobową załogą? Albo też z 5 wieżami? W najlepszym razie z dwoma silnikami.

To tylko drobna próbka tego na co stać było konstruktorów broni. Niestety, niejednokrotnie wspaniały projekt wspaniałym pozostawał tylko na papierze, a skonstruowana broń okazała się totalną abstrakcją.
Zapraszam na historię broni palnej z lekkim przymróżeniem oka. No dobrze, z BARDZO DUŻYM przymróżeniem oka ;)
Na podstawie czego jest to anime?
Serie anime powstają na podstawie mang, light noveli, gier... i paru innych rzeczy. Czasami można się zdziwić na podstawie czego jest nasza ulubiona seria. Przyjdź i sprawdź swoją wiedzę na temat pochodzenia wielu serii anime.
Na jakie atrakcje warto chodzi
Przed Tobą największy mangowy konwent tego roku, mnóstwo atrakcji jeszcze więcej wydarzeń, na co warto iść? Co wybrać ponad inne atrakcje? Nie jesteś pewien, albo nie posiadasz gustu? Wpadnij a naprowadzę Cie na drogę prawdy.
Moja wyjątkowa książeczka - warsztaty zinowe
Tworzenie zinów jest zabawne. Na warsztatach stworzycie własną, wyjątkową książeczkę, w której może znaleźć się historyjka, komiks, obrazki - co sobie tylko wymarzycie. Przy pomocy narzędzi biurowych, nożyczek i zszywacza możecie stworzyć unikatową gazetkę. Sami zobaczcie jakie to proste!
Mój gust jest najmojszy - internetowe dyskusje o anime
Piszesz w internecie, że seria którą obejrzałeś była kiepska/dobra, a tu naglektoś się pyta "Dlaczego tak uważasz?". Wielu tu się gubi, nie wiedząc jak ładnie wytłumaczyć swą opinie. Inni uciekają gdy ktoś krzyknie, że o "Gustach się nie dyskutuje!". A przecież nie musi tak być. Podyskutujmy więc o dyskusjach.
Modelarstwo: Malowanie od podstaw
Pokażemy ci kilka łatwych technik malowania, dzięki którym zamienisz zwykły kawałek plastiku w coś niezwykłego, z czego będziesz mógł być naprawdę dumny.
Modelarstwo Gunpla: Podstawy modelowania
Od zakupu aż po model gotowy do wyeksponowania. Pokażemy ci krok po kroku jak budować Gunple, jakich narzędzi używać i jak w prosty sposób sprawić by twój model wyglądał wyjątkowo.
Modelarstwo Gunpla: FG, HG, MG, RG, OMG?!
Jeśli tylko ostatni akronim coś ci mówi i lubisz Gundamy, jest to panel dla ciebie. Będzie można zgłębić tajniki budowy modeli, ich różnorodność oraz dowiedzieć się gdzie i jak się w nie zaopatrywać.
Miesięcznik PIXEL – a po co komu prasa?
Jeszcze nie dalej jak 5 lat temu na rynku funkcjonowało pewnie z osiem różnych czasopism poświęconych grom wideo. Ekspansja internetu (a może coś zupełnie innego?) doprowadziła do wymarcia większości z nich. Tymczasem w roku 2015 debiutuje nowe pismo poświęcone kulturze gier wideo – PIXEL. Debiutuje to może nie do końca właściwe sformułowanie, ponieważ w składzie redakcji znajdują się osoby odpowiedzialne za powstanie pierwszych legendarnych polskich czasopism komputerowych i growych: Bajtek, Top Secret, Secret Service, Gambler czy Reset. Tym niemniej jest to wejście z premedytacją na trudny rynek prasowy. Co kieruje redakcją, która w dzisiejszych czasach decyduje się na wydawanie wysokiej jakości treści na papierze? Czy magia papieru ma szanse się obronić? Porozmawiajcie z ludźmi, którzy uważają, że tak właśnie jest.
Mid or Feed
Panel dla wszystkich, którzy chcą podzielić się swoimi smutnymi lub zabawnymi spostrzeżeniami i uwagami odnośnie społeczeństwa w League of Legends. Skąd bierze się wszechobecny hejt i flame? Jak z tym walczyć i jak nie zostać typowym trollem? Zapraszam do dyskusji!
Męskość w męskiej pigułce - czyli o Hokuto no Ken.
Nie, nie chodzi o niebieską pigułkę. Chodzi o coś więcej. Coś co czyni cię prawdziwym mężczyzną. W każdym możliwym aspekcie. Niezależnie od tego, czy w ogóle jesteś mężczyzną. Więc nie bój się i przyjdź poznać kwintesencję prawdziwej męskości na postapokaliptycznych pustkowiach - jej naturalnym środowisku.
Medycyna natrualna - majowie vs japonia
Kultura Majów - nagięta przez różne filmy i książki często przedstawiana jest jako wyprzedzająca swoje czasy, zwłaszcza w dziedzinie medycyny naturalnej. Jak było naprawdę, przy okazji jak zioła Majów miały się wobec medycyny naturalnej dawnych Japończyków? Zapraszam.
Masaaki Yuasa - twórca animacji światowej
Masaaki Yuasa traktuje animację jako pole do eksperymentu, zamiast narzędzia do zadowalania Otaku. Czego takiego dokonał twórca “Kaiby”, “Mind game” i “Ping pong the animation”, że Bill Plympton nazwał go twórcą “animacji światowej”, zamiast anime?
Marka Nintendo poza grami
O anime Pokemon słyszał każdy, mało kto nie zetknął się też z najróżniejszymi zabawkami z postaciami Nintendo. Ale oprócz tego oficjalny znaczek firmy możemy zauważyć na wielu kreskówkach, komiksach czy filmach. Jak się okazuje - nawet nie wszystkie ssą!
Manhwa i koreański komiks sieciowy
Koreańskie " mangi " cieszą się coraz większą i niegasnącą popularnością. Skąd bierze się ten zachwyt i o co chodzi w popularnych w ostatnich latach webcomic'a? Na czym polega tajemnica ogromnego sukcesu komiksu koreańskiego?
Mangi i Komiksy w dystrybucji cyfrowej - how to
Dystrybucja cyfrowa to nie tylko gry i filmy. Coraz więcej wydawnictw komiksowych oferuje swe produkcje w postaci pojedynczych plików do otworzenia na swoim urządzeniu multimedialnym.
Skąd w pełni legalnie pozyskać cyfrowe wersje swoich ulubionych komiksów, jak je czytać? Zapraszam na przegląd platform, czytników oraz oferty wydawniczej.
Manga vs live action
Panel porównujący poszczególne wersje mang - pierwowzorów i adaptacji. Czym różnią się one od siebie? Komu jaka wersja przypadnie do gustu? Pod lupę powędrują mangi, j-dramy, filmy i sztuki teatralne! Chcesz dowiedzieć się jakie tytuły znanych serii posiadają inne wersje i czy warto po nie sięgnąć? Ten panel jest właśnie dla ciebie!
Mafia Death Note
Popularna gra mafia – rozbudowana i osadzona w klimacie Death Note. Odnajdź się w świecie, w którym nikt nie chce pokazać swojej twarzy. Wciel się w rolę Kiry, członka FBI, grupy dochodzeniowej bądź Yotsuby i zdemaskuj swoich wrogów. Intryguj, kłam, osądzaj, a przede wszystkim – nie daj się zabić.
Machinima - najlepsze prz(w)ypadki
Machinima, czyli wykorzystanie silników gier do stworzenia własnych produkcji filmowych, zazwyczaj przez nieco bardziej ambitnych i pracowitych fanów, którzy poprzez to zaserwowali nam wiele niezapomnianych dzieł, które niekiedy przewyższają walorami produkcyjnymi to co oferuje oryginalna gra pod względem narracji.
Albo... tak rozśmieszyło do łez, że nadal nie każdy jest w stanie się pozbierać po ponownym oglądaniu. Na tej projekcji poznamy najlepsze z nich, krótkie klipy jak i wstępy do całych serii - Zapraszam.
Lore, bugi i mody - Czyli The Elder Scrolls
Czytanie książek w grze, godziny spędzone na sprawianiu zmodowana gra nie wieszała się co dziesięć minut, szukanie ruin z dwemerową łamigłówką i męczenie się z trójwymiarową mapą losowo generowanych podziemi. Jeżeli te uczucia nie są ci obce, przyjdź. Jeżeli są i chcesz dowiedzieć czegoś o serii, przyjdź. Jeżeli chcesz porozmawiać o tym, że CHIM jest miłością, przyjdź.
Light novels
Tradycyjnie już zapraszam na przegląd light novelek ukazujących się na rynku japońskim (i może trochę polskiego). Niezależnie od Twojego powerlevelu - jeżeli szukasz czegoś do czytania to przyjdź a z pewnością znajdziesz coś dla siebie
Lekcja Japońskiego
Zapraszamy na lekcję języka japońskiego. Poznasz różnicę między japońskimi sylabariuszami a znakami kanji. Dowiesz się jak prawidłowo się przedstawić, zapytać o drogę czy ile będą kosztowały twoje zakupy. Wyjaśnimy również najpopularniejsze zwroty dźwiękonaśladowcze funkcjonujące w Japonii. Zachęcamy do udziału w prelekcji - może Ty również złapiesz japońskiego bakcyla i w przyszłości przeczytasz mangę w oryginale.
Lekcja dobrego zachowania po japońsku
Czego nie należy robić z pałeczkami, w jakich kapciach należy chodzić i ile stopni ma mieć ukłon? Japonia to kraj z masą niepisanych zasad odnośnie zachowania. Na tym panelu postaramy się przybliżyć kilka tych, które każdy głupi gaijin powinien znać, żeby nie zrobić faux-pas.
Lekcja Chińskiego
Język chiński - używany przez ponad miliard ludzi, jest jednym z najtrudniejszych języków na świecie. Chcesz się przekonać czy dasz radę opanować cztery tony oraz podstawowe zwroty?
Na naszych warsztatach dowiesz się jak się przedstawić, opowiedzieć trochę o sobie oraz naskrobiesz kilka krzaczków. Opowiemy również o ciekawych sposobach na zapamiętanie znaków.
Lecząca wiedzówka
Jesteś fanem iyashikeiów? Leczące bajki to twoje forte? Jeżeli byłeś już w Neo-Wenecji, chodziłeś po górze Fuji, robiłeś zdjęcia w małym nadmorskim miasteczku czy studiowałeś sztukę w mieście pełnym ludzi z dziwnie wygiętymi szyjami, to zapraszam na ten jakże relaksujący konkurs. Spróbuj swoich sił.
LARP: Egzorcyzm
Jedni wierzą w duchy i demony, inni nie. Niezależnie od tego w co Ty wierzysz, przyjdzie Ci zrewolucjonizować ten pogląd. A może to wszystko to jedna wielka mistyfikacja?
LARP - Wiec Upadłych
Zabranie dziecku lizaka, to pierwszy krok na drodze do zła. Chciałbyś dowiedzieć się, jak wygląda ostatni z tych kroków? Przyjdź i nie przegap spotkania, na które całe piekło czekało od dawna.
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.
LARP - Światełko w tunelu
W świecie, wyniszczonym wojnami ludzkość musi współpracować, żeby zapewnić sobie przetrwanie. Jednak czy zagłada planety jest w stanie zabić w ludziach ich skłonność do autodestrukcji? Nie sądzę.... Weź udział w walce o przeżycie, w świecie w którym każdy czyha na Twoją śmierć.
Krzesła i smocze Pokemony
Mohiro Kitoh nie jest znanym mangaką, ale jego komiksy są warte choćby rzucenia okiem. Jeśli masz ochotę usłyszeć o mangach nietypowych, nieopierających się na schematach i nieco kontrowersyjnych - przyjdź i dowiedz się, co z jego dorobku warto przeczytać.
Krótkie vs. długie serie
Ostateczne starcie! Czy lepiej dosłownie pochłonąć kilka 12-odcinkowych serii, niż siedzieć tygodniami przy niekończącym się tasiemcu? Kto ma rację?! Walka nie będzie toczyła się na ringu, ale będzie równie emocjonująco!
Kreatywny konkurs rysunkowy
Kreatywność - oto czego potrzebujesz! Jeśli potrafisz logicznie i pomysłowo połączyć rzeczy na pozór niezwiązane to ten konkurs jest dla Ciebie!
Kreatywny konkurs komiksowy
Stworzenie komiksu to w teorii rzecz niezwykle prosta. Jednak tu utrudnimy ją odrobinę, ponieważ do pracy trzeba będzie dołączyć elementy podane przez prowadzącą. Ocenie nie podlegają walory artystyczne, lecz pomysł i logika.
Koreańskie light novelki.
Przeglądając różne grupy skupiające miłośników anime i mangi można łatwo zauważyć że mało kto wie że istnieje taki twór jak light novel, czyli coś w rodzaju powieści ilustrowanej. A co jeśli powiem wam że istnieją także koreańskie, a nawet chińskie light novel? Okazuje się że rynek light novel w Korei Południowej jest całkiem rozbudowany, a wychodzące tam tytuły są tłumaczone na język angielski przez grupy fanowskie. Jeśli chcesz przekonać się dlaczego warto sięgnąć po taką lekturę to zapraszam na mój panel.
Konkurs: Zbroja post-apokaliptyczna z recyklingu
Amerykanie/Sowieci/Koreańczycy/Zeonowcy/Xenosi* zrobili z twojego rewiru nuklearną pustynię. Czas okuć się w pancerz, który ochroni cię przed padem/mutantami/olejową demokracją/tymi złymi*. Czy twój pomysł okaże się lepszy od innych?
*Niepotrzebne skreślić.
Konkurs Soundtrackowy
Jeżeli dla Ciebie muzyka z anime to nie tylko openingi i endingi, a przede wszystkim soundtrack oraz jeżeli takie nazwiska jak Sawano Hiroyuki, Iwasaki Taku czy Kajiura Yuki nie stanowią dla Ciebie tajemnicy to jest to konkurs dla Ciebie! Przyjdź i pokaż, że odgadywanie soundtracków z anime to żadne wyzwanie.
Konkurs sezonowy
Jest to pewnego rodzaju wariacji ogólnej wiedzówki o świecie chińskich bajek, jednak nastawiona bardziej na osadzenie danej bajki w odpowiednim miejscu na osi czasu. Wpadnij i sprawdź czy jesteś w tym dobry?!
Konkurs seiyuu
Czy podczas oglądania anime czerpiesz przyjemność ze słuchania głosów postaci? Rozpoznajesz skośnych aktorów głosowych po pojedynczym wdechu? Orientujesz się, kto podłożył głos piątej kuzynce głównego bohatera? Jeżeli tak, to przyjdź i zmierz się z innymi miłośnikami seiyuu.
Konkurs League of Legends
Uważasz, że perfekcyjnie znasz lore gry, staty postaci oraz itemów, wiesz kto i kiedy zabłysnął na scenie e-sportowej albo na bieżąco śledzisz zmiany w rankingu? Jeśli tak, to przyjdź i to udowodnij!
Konkurs cytatowy
Pamiętasz kto kazał zebrać drużynę? Pamiętasz klasyczne dialogi? A jak jest z rozmowami o niczym? To wszystko i wiele więcej, tylko na tej wiedzówce.
Końca nie widać
Oglądasz scenkę i ciach, czarny ekran. Co będzie dalej? Musisz wybrać jedną z trzech opcji, wybierz dobrze, a na twoim koncie pojawią się punkt
Komiksowy konkurs rysowniczy
Jak niesamowitą historię uda ci się skleić w dwie godziny?
Przekonaj się sam!
Kolekcjonerska wiedzowka steamowa
Dzisiaj większość graczy używa platformy Steam. Związane są z nią różne obiekty kolekcjonerskie, czyli emotikony, tła, a także karty z gier. Czy sądzisz że potrafisz rozpoznać swoje ulubione gry jedynie po screenach takich przedmiotów? Mimo wszystko zapraszam na ten prosty konkurs, tym razem w wersji dwugodzinnej.
Kiyohiko Azuma i jego codzienne życie
Kiyohiko Azuma to autor, kórego powinien znać każdy, ale niestety mało kto - zwłaszcza z nowych fanów - słyszał o tym mangace. Zapraszam na panel, na którym pogadamy sobie o Królu codziennego życia i o tym, co dobrego wynikło z jego komiksów.
Kimono dla początkujących
Zapraszamy na prelekcję o kimonie - jednym z najbardziej znanych symboli kultury japońskiej.
Uczestnicy Festiwalu będą mogli poznać ten japoński strój od podstaw, dowiadując się z czego kimono się składa, jak je dobrać, i gdzie je zdobyć. Nauczycie się również, jak kimono wyglądało kiedyś, jak nie dać się nabrać na "produkt kimonopodobny", oraz gdzie można pogłębić wiedzę o kitsuke - bogatej i różnorodnej sztuce wkładania tradycyjnych elementów japońskiego ubioru.
Kim jest ten ilustrator
Ilustratorzy są coraz ważniejsi w przemyśle anime. Zajmują się ilustracjami do light novelek, projektami postaci czy endcardami do anime. Ale czy ty znasz tych wspaniałych ludzi i ich śliczne ilustracje? Zapraszam na konkurs, na którym umiejętność odróżnienia Bunbuna i Abeca to wiedza podstawowa.
Kantai Kessen – czyli o tym, jak Japonia przegrała wojnę na Pacyfiku
Smukłe, majestatyczne pancerniki wypływają z portów, by zmierzyć się z przeciwnikiem w decydującej o wyniku całej wojny bitwie…brzmi pięknie w teorii, nieprawdaż? Lecz czemu mimo tego Cesarstwo przegrało wojnę? Przyjdź na panel, a dowiesz się!
Kantai Collection - jak zacząć?
Jeśli dane Ci było usłyszeć o Kancolle, to być może naszła Cię myśl, jak się w to wkręcić. Z pozoru wygląda to na coś okropnie trudnego: wszystko w krzaczkach, utrudniona rejestracja dla nie-Japończyków i tak dalej. \'Nieee, nie warto, za dużo zachodu\', możesz stwierdzić. Nic bardziej mylnego! Przyjdź i przekonaj się na własne oczy!
Kamachiverse, czyli indeksy ksiąg zakazanych, ciężkie obiekty i zashiki warashi.
Twórczość Kamachiego Kazumy jest świetnie znana w Japonii. Słynna jest też prędkość z jaką pisze nowe LN-ki - jedna na miesiąc. W tym roku obchodzone jest jedenastolecie rozpoczęcia przez niego kariery pisarza. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o twórcy hitów takich jak Toaru Majutsu no Index czy HEAVY OBJECT to zapraszam na ten panel.
Kalambury anime
Stare, dobre kalambury czyli 3-osobowa drużyna, 2 minuty na pokazywanie i tytuły anime jako hasło. Przyjdź i stań do walki.
JoJo's Bizarre Adventure
Chciałeś rozpocząć Niesamowitą Przygodę z jedną z najbardziej cenionych przez japończyków mang jednak nie wiesz od czego zacząć? Boisz się zagubienia pod zalewem partów, tomów, rozdziałów i historii podobocznych, jednocześnie chcesz wiedzeć co jest tak pociągającego w JoJo i dlaczego każda współczesna seria kopiuje coś z dzieła Hirohiko Arakiego? Zapraszam na panel gdzie w przyjazny sposób dowiesz się o czym jest oraz jak i dlaczego powinieneś zacząć czytać JoJo’s Bizarre Adventure!
Japońskie gry, o których wielu z Was nie słyszało, a powinno
Krótkie przedstawienie gier japońskich, które w wielu kręgach osiągnęły status kultowy, albo dobijały w recenzjach do maksa, a mało kto o nich wie.
Są takie gry rodem z Japonii, o których wie każdy, czy choćby zna tytuły ze słyszenia. Jak to w życiu często bywa w innych dziedzinach, tak i do niektórych (serii) gier wideo trzeba się dokopać. Ale kiedy już się dotrze do celu, nie ma czego żałować. Przytoczenie takich gier jak na przykład Danganronpa, Zero Escape, Hotel Dusk, Yakuza czy Shenmue. A będzie tego o wiele więcej...
Japońska muzyka inaczej - Mono
Każdy fan japońskiej kultury obeznany jest, mniej lub bardziej, z muzyką z tego kraju. Niestety, wiele ciekawych zespołów umyka fanom Japonii. Na tym panelu chciałbym zaprezentować jeden z nich, moim zdaniem najciekawszy - Mono. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o zespole, albo po prostu posłuchać dobrej muzyki - wpadnij!
Japońska mitologia, czy zawsze to to samo?
Porównajmy jak przentują się najwyżsi z najwyższych w anime i w tradycyjnych przekładach. Pół żartem pół serio poznajmy kawałek kultury.
Jakość screena to nie wszystko!
Rozpoznać stopklatkę z anime potrafi każdy. Ale co jeżeli niecny prowadzący spędził milion lat w paincie i rozmazał je do tego stopnia, że ciężko dojrzeć nawet kontury? Przyjdź i spróbuj swoich sił na konkursie, w którym mrużenie oczu pomaga ci wygrać.
Jaki dźwięk wydaje rekin wyważający drzwi - Czyli o twórczości Junjiego Ito.
Junji Ito - jeden z lepiej kojarzonych mangaków zajmujących się horrorem. Jednak co tak naprawdę strasznego jest w jego twórczości? Na czym polega jego fenomen? O co chodzi z tymi spiralami? Przyjdźcie, jeżeli interesuje was odpowiedź na powyższe pytanie i oczywiście... Jeżeli chcecie się dowiedzieć, jaki dźwięk wydaje rekin wyważający drzwi.
Jak zrobić dobrą atrakcję?
Zawsze chciałeś spróbować swoich sił na konwencie? Masz pomysł i wizję na ciekawą, i fajną atrakcję ale nie wiesz do końca jak się za to zabrać? Na tej prelekcji dowiesz się wszystkiego aby zrobić udaną atrakcję. Zapraszam!
Jak powstaje anime
Jeżeli od dawna ciekawiło cię jak powstaje anime, jak wygląda praca animatora, czym zajmuje się reżyser, jak nagrywa się dźwięki i głosy lub wiele innych rzeczy związanych z produkcją twoich ulubionych serii, to zapraszam na ten panel.
Jak poprawnie w anatomie - poradnik według Hekkuna
Chciałbyś umieć lepiej rysować, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Ten panel może ci w tym pomóc! Jak zapewne każdy zdaje sobie sprawę, anatomia jest bardzo istotnym elementem biologicznym, bez którego człowiek nie mógłby normalnie funkcjonować. Poza tym jest nieodzowną podporą wszystkich rysunków. Znajdziesz tutaj przydatne porady, triki, które ułatwią ci prace, ciekawostki i wiele, wiele innych. W skrócie: lekcja anatomii z Hekkun-sensei ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak mangi i anime przedstawiają problemy współczesnego społeczeństwa japońskiego
Zazdrosne koleżanki w szkole znęcające się nad słabszymi, małżeństwa bezdzietne oraz samotność starszych ludzi – oto kilka z problemów współczesnego społeczeństwa Japonii. Mangi i anime ze względu na swoją dostępność i przystępność zawierają wiele elementów, które poruszają ważniejsze kwestie, z którymi borykają się Japończycy. Na panelu zostanie przywołane kilka problemów, wyjaśnienie ich genezy oraz przywołane przykłady poprzez różne serie mangi i anime.
How to Slam - Wrestling w Japonii
Czy kiedykolwiek w telewizji oglądałeś Wrestling i zastanawiałeś się jak oni to robią? To panel dla ciebie! Były wrestler zdradzi ci tajemnice wrestlingu i pokaże jak to robią w kraju kwitnącej wiśni.
Hoppa
Hoppa’ – koreański odpowiednik męskiej prostytutki, w rodzimych stronach owładnięty specyficzną dozą tajemnicy. Karolina ‘SeoHee’ Lemiesz odkryje i przedstawi najważniejsze aspekty zagadkowej egzystencji oraz esencji pracy ‘panów do towarzystwa’. Opowie o nielegalnym obliczu Korei skrywanym za czarną zasłoną, przebudzającym się dopiero późną porą i dostępnym osobom, które wykażą gotowość na przekroczenie własnych granic.
Historia Anime w Polsce
Jesteś fanem mangi i anime? Chciałbyś się dowiedzieć, lub przypomnieć sobie, jak wyglądał rozwój anime w Polsce?
Zapraszam na prelekcję na której dowiesz się o historii anime w Polsce.
Harajuku dziś- charakterystyka, znaczenie, zmiany
Jakie jest dzisiejsze Harajuku? Dlaczego, odwiedzając to słynące z ekstrawagancji miejsce, można się głęboko rozczarować, gdyż zamiast subkulturowo ubranych osób, grupę dominującą stanowić będą ciekawscy turyści? Prowadząca, w oparciu o własne badania w Japonii, opowie Wam jakie jest dzisiejsze Harajuku i czy aby na pewno umiera, a może tylko zmienia swoją postać. Jeśli tylko macie pytania czy też uwagi odnośnie japońskich subkultur, to z pewnością znajdzie się czas, aby na ich temat podyskutować.
Gwiezdna wiedzówka ze Starcrafta!
En taro Tassadar! Terraninie. Widzę że wyruszasz w drogę do sektora koprulu. Jesteś gotowy na spotkanie z pradawną rasą Xel'Naga? A może od razu mają cię zjeść małe i posłuszne zerglingi? A jeśli przybyłeś tylko powalczyć, to weź więcej amunicji.
Gry figurkowe
Blok ten jest okazją, by zobaczyć i zagrać w gry wykorzystujące miniatury, z których tworzy się armie
i drużyny. W naszej sali będziecie mogli zagrać w Warhammer40k:Dark Vengance oraz Super Dungeon Explore. Poza graniem, stanowisko do malowania figurek będzie do waszej dyspozycji
Gra w na "P"
Zapewne kojarzysz grę w "tabu", gdzie nie możesz uzywać pewnych słów do opisania pewnej rzeczy. A co, jeśli do wykonania tego zadania możesz używać tylko wyrazów zaczynających się na literę "P"?
Gdy za kontynuacje bierze się ktoś inny
Przyjrzyjmy się bliżej seriom, których sequele (bądź prequele) robi inne studio. Czy są one zazwyczaj gorsze od pierwowzorów? Czy to wina zmiany ludzi odpowiedzialnych za wykonanie?
Gdy gra nie mieści się do pudełka
Dostajemy nową grę. Zachwycamy się przy unboxingu, zaczynamy wyciskać elementy z wyprasek, wkładać karty w koszulki i... gdzie to włożyć? Podobnie z dodatkowymi elementami do gry. Co zrobić w przypadku, gdy wydawca nie przewidział wszystkiego projektując pudełko do gry?
GAR - męskość w anime i mandze
Pytając o znane postaci męskie w anime otrzymamy obecna gawiedź za przykład poda zazwyczaj Naruto lub Kirito, problem w tym, że bohaterowie owi nawet obok prawdziwego męskiego mężcznyzny nie stali. Pragniesz poznać archetyp męskości w mandze i anime? Postacie ociekające testosteronem jednocześnie chłodne i epickie? Zapraszam
Final Fantasy XIV okiem niefana MMO
Twórcom "Czternastki", mimo wyjątkowo słabego startu gry, jakoś udało się zbudować świat od nowa, spróbować jeszcze raz i tym razem zdobyć wielu wielbicieli tytułu. Czy jednak FFXIV jest warte płacenia abonamentu i zmarnowania nad nim wielu godzin? Trochę o tym powiem z perspektywy człowieka, który za tego typu grami zwykle nie przepada.
Filmy anime - co obejrzeć!?
Masz dość ciągnących się w nieskończoność tasiemców i monotematycznych nowości? Masz ochotę na coś wyjątkowego, niepowtarzalnego, a jednocześnie w zwartej formie i bez zbędnej treści? Pełnometrażowe anime to produkt dla Ciebie! Teraz tylko musisz wiedzieć, co warto zobaczyć!
Fenomen serii Ace Attorney
Mimo słabej sprzedaży Ace Attorney na zachodzie, seria ta zyskała sobie wielu fanów. Skąd szał na ten tytuł i czy aby na pewno jest zasłużony? Zapraszam do dyskusji.
Fandom mangowy w Polsce
A może bardziej Animowo Mangowy? W każdym razie, pewnie jest sporo do opowiedzenia, albo i przemyślenia na temat naszego własnego podwórka wiec zapraszam, jeśli chcesz coś powiedzieć, ewentualnie tylko posłuchać.
Falcom - ojcowie jRPG
Panel-przegląd dotyczący jednej z najstarszych japońskich firm robiących gry RPG. Falcom odpowiedzialny jest za tytuły takie jak Ys, Brandish czy też ostatnio popularnego na zachodzie, dłuższego niż Moda na Sukces, Legend of Heroes.
Ewolucja Disneyowskich kanonów miłości
Kilka słów o tym jak damy w opałach zamieniliśmy na niezależne i "wyzwolone" kobiety. Opowiemy o tym podczas krótkiej podróży przez epoki Disneyowskich produkcji.

Gdzie zniknęli książęta z bajki, a pojawiły się... panie?
Early acces
Idea wydaje się genialna - wy nam dacie pieniądze w ramach crowdfundingu, my wam damy grę do testowania, a jeśli wyjdzie - jej egzemplarz. Co może pójść nie tak? Oj wiele rzeczy. O sukcesach i klapach modelu wczesnego dostępu dowiecie się więcej na tym panelu!
Drama vs Anime
Wiele mang doczekało się animowanych ekranizacji. Kolejnym krokiem było nakręcenie na ich podstawiew dramy/fimu! Jednak starania Japończyków i Koreańczyków nie zawsze dają zamierzony efekt, a na ekranie możemy zobaczyć karykaturalny obraz naszej ulubionej serii xD
Zapraszamy na panel prelekcyjno-dyskusyjny, gdzie będziecie mogli sami ocenić czy realni aktorzy pobiją animowane postacie.
DO YOU EVEN POSE?!
Tym razem tematyką konkursu będą Niesamowite Wojaże JoJo. Sądzisz, że twe ciało jest na tyle giętkie byś mógł oddać pozę przebudzonego Pillarmana? Nie obawiasz się, że możesz nadszarpnąć nie tylko stawy, ale i swoją godność? Zapraszam!
Dlaczego ten kotek się dziwnie patrzy, czyli nocne rysowanie z GreyCatem!
Weź kawę i swoje ulubione kredki. Rozsiądź się wygodnie i rysuj z nami, przy okazji dyskutując o rzeczach. Różnych rzeczach. Takich, o których gada się przy nocnym rysowaniu.
Dlaczego Oglądamy Anime?
Czy ktokolwiek z was zastanawiał się kiedyś ile czasu poświęcił w swoim życiu an „chińskie bajki” ? Co one nam właściwie dają? Po co je oglądamy? Warto? Strata czasu? Na te i kilka innych pytań odpowiemy sobie podczas panelu!
Czy to brzmi znajomo?
Na konkursach możemy spotkać klasyczne rozpoznawanie anime po screenie, a nawet ślepe zgadywanie screenów i openingów z anime. A co jeśli dany tytuł będziecie musieli zgadnąć słysząc konkretną scenę? Wszelkich śmiałków zapraszam na konkurs.
Czy na Islandii jest fandom?
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wyglądają konwenty zagranicą? Czy chciałbyś się dowiedzieć, dlaczego powinno się studiować i pracować na Islandii? Czy chciałbyś spróbować sfermentowanego rekina, albo dowiedzieć się, dlaczego "takk" oznacza "dziękuje"? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś "tak", zapraszam cię na mój panel. Opowiem o moim pobycie na Islandii, oraz wszystkich ciekawostkach związanych z tym odległym, nie tak mroźnym krajem.
Czy Japończycy potrafią kopać? Piłka nożna w Kraju Kwitnącej Wiśni
Przez ile lat reprezentacja Japonii żyła w cieniu Korei Północnej? Kiedy w Japonii powstała zawodowa liga? Jaki wpływ na wyniki reprezentacji miał Kapitan Jastrząb? Między innymi tego dowiesz się na tym panelu.
Czy Cosplay Ma coś wspólnego z Aktorstwem?
Przebieranie, granie na scenie, odgrywanie danej postaci…anichybi aktorswo! A jednak nie! To cosplay. Jaka jest miedzy nimi różnica? A może nie ma takowej wcale? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć MUSICIE być na tym panelu
Czy Anime jest dla nas groźne?
Anime to nasza pasja. Uważamy, że jest to zupełnie nieszkodliwe hobby, przez które mamy szansę poznać bliżej inną kulturę. Ale, są tacy, którzy twierdzą, że nasza pasja sprowadzi nas na złą drogę, że skrzywdzi nas bądź nasze społeczeństwo. Kto ma rację? Czas rozstrzygnąć ten problem raz na zawsze w drodze debaty! Zapraszamy na najgorętszą dyskusję tego konwentu.
Czemu nikt nie chce wydać mojej ukochanej mangi?! - czyli rozmowa o tym, jak wydawnictwa wybierają mangi do wydania?
Podczas panelu dowiecie się jak w wydawnictwie mangowym wybiera się nowe tytuły do wydania (a przynajmniej jak to wygląda w wydawnictwie Waneko, gdzie pracuje osoba prowadząca ten panel) Czemu długie serie są niebezpieczne? Czemu w Polsce wydaje się tytuł X, a nie moje ukochane Y?! Odpowiedź poznacie (albo i nie) właśnie na tym panelu!
Creepy pasty Pokemon
Pokemony to zabawa dla dzieci i nie ma w nich nic strasznego?
Możesz się zdrowo pomylić.
Cóż tam panie w polityce? Chińczyki trzymają się mocno?
Jako że już ponad sto lat temu nawet na prowincji interesowano się Chinami, to dzisiejszymi czasy, gdy Chiny wyrastają na globalne supermocarstwo, takie zachowanie jest jak najbardziej roztropne i pożądane. Dzięki temu panelowi będziesz miał okazję zarówno dowiedzieć się podstaw, jak i rozwinąć swoją wiedzę o najnowsze fakty!
Cosplayowe ABC
Jaki materiał kupić na cosplay, czym skleić styrodur, jaką piankę kupić na cosplay, jak przeżyć na CGW... Czujesz, że cosplay to czarna magia, źle ścięta peruka straszy Cię po nocy i znikąd ratunku? W czasie panelu postaramy się odkryć tajniki cosplayu i sprawić, by tworzenie kostiumu było łatwiejsze i przyjemniejsze!
Co to za postać?
Rozpoznasz każdą, nawet najbardziej poboczną postać z anime? Pamiętasz te najdłuższe imiona i nazwiska postaci? W takim razie zapraszam na konkurs.
Co to za manga?
Znasz dużo mang? Potrafisz w każdej chwili odgadnąć, o jaką serię chodzi? Wystarczy Ci jedna strona? A może nawet jeden kadr? Przyjdź i zademonstruj swoje możliwości. Ale uważaj – konkurencja nie śpi.
Co to za cosplay?
Lubisz cosplay? Śledzisz wyniki międzynarodowych cosplayowych konkursów? Znasz postacie z mang, anime, gier i seriali na wylot? Jeżeli tak, to zapraszamy na nasz konkurs!
Co do... Styl anime?
Mityczny styl anime - niczym miejska legenda czy inny dziw - pojawia się na licznych, po czym znika pod gromkim zrzędzeniem fascynatów animacji... Jednak czy aby na pewno termin ten pozbawiony jest jakiegokolwiek sensu? Przyjrzyjmy się perełkom jak i przeciętniakom graficznym, aby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat...
Buzzowa Wiedzówka z Dragon Ball
Po prostu wiedzówka ze Smoczych Kul. Czy trzeba pisać coś więcej? No w sumie trzeba bo w konkursie wykorzystane zostaną kontrolery Buzz.
Buzzerowy konkurs growy
Lubisz gry video i teleturnieje? To czemu nie mieć obu? Przyjdź i z drobną pomocą szybkich palców pokaż jak daleko siega twoja wiedza.
Bundle - tanie granie na dolanie.
Na granie za grosze składają się dwa czynniki. Stanowią je wyprzedaże na Steam oraz... bundle, czyli paczki z grami. Co takiego właściwie zrobiły? Oczywiście oprócz tego, że znacząco odmieniły życie dla milionów graczy, którzy są w końcu w stanie kupować gry w rozsądnych cenach. Zapraszamy, aby udzielić wam w tej sprawie odpowiedzi.
Blizzard Multiverse
Gry Blizzarda - niby oddzielne uniwersa, a może jednak jeden wspólny wszechświat? W związku ze zbliżającą się premierą Heroes of the Storm zapraszam na panel gdzie zastanowimy się czy Protossi pochodzą od Eredarów, a Diablo jest pomniejszym demonem Płonącego Legionu.
Biszkoptowe młoty, żaby, kosmici i inne rzeczy siedzące w głowie Mizukamiego Satoshiego
Słyszeliście kiedyś o Hoshi no Samidare? Jeszcze nie? No to najwyższy czas to nadrobić. A przecież ta manga nie jest jedyną, która wyszła Mizukamiemu - zobacz, co jeszcze warto przeczytać od twórcy Biszkoptowego Młota
Bezpiecznie na konwencie - dyskusja
Od kiedy na konwenty mangowe stały się bardziej anonimowe wzrosło zaniepokojenie, czy my, organizatorzy robimy wszystko, aby uczestnicy mogli bawić się bezpiecznie. Do tej pory wysiłek kierował się w stronę zapobiegania takich zjawisk jak kradzież, przemoc psychiczne lub fizyczna czy odurzanie się uczestników. Ale są to jedyne problemy występujące na takich imprezach? Czy na polskich konwentach można spotkać się z molestowaniem czy przemocą psychiczną? Jeżeli tak, to jak minimalizować zagrożenie? Czy potrzebujemy procedury zgłaszania i systemu edukacji? Jak radzą sobie z tym inne konwenty, w Polsce i za granicą? Jak wygląda ten problem na tle ogólnych zjawisk przemocy czy molestowania?
Beta Testing
Nowe wypasione MMO właśnie zaczyna fazę zamkniętych beta testów, a ty już wiesz, że na pewno nie dostaniesz zaproszenia? Może coś na to poradzimy. O tym jak oszukać systemy rzekomo “losujące” graczy do udziału w becie, oraz o przeżyciach z zamkniętych bet głośniejszych tytułów dowiecie się więcej na panelu.
Aria czyli gondolą przez Wenecję
Słyszałeś może o anime na podstawie mangi Amano Kozue? Uznawane jest za jedną z najbardziej leczących i relaksujących serii jaka istnieje. Ale czy to prawda? Jeżeli ciekawi cię fenomen tej serii, lub chcesz ją nadrobić przed nową odsłoną w październiku, przyjdź i posłuchaj.
Antropomorfizacja w mandze i anime
Dziewczynki bronie, dziewczynki statki, łodzie podwodne, węgle, konsole… Zapraszam na przegląd serii mang, anime, gier gdzie głównym motywem jest antropomorfizacja.
Animelodia Maraton
Ponad 100 różnych utworów i tylko 10 minut na odgadnięcie ich wszystkich. Jeśli lubisz utwory z anime, gier i wszystko, co związane z Japonią, przyjdź i zmierz się z innymi fanami japońskich utworów.
Anime24 od kuchni
Spotkanie z redakcją Anime24. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak to wszystko u nas funkcjonuje to wpadnij!
Anime, które będą
Przyjrzymy się pokrótce sezonowi letniemu anime, zahaczymy również o jesień, a nawet sięgniemy jeszcze dalej. Wiele kontynuacji widnieje na horyzoncie, ale nowe serie dotrzymują kroku. Sprawdźmy co nas czeka w świecie anime!
Animcowe rzutki
Zapraszam na konkurs w którym liczy się nie tylko wiedza, ale i szczęście. Odpowiadaj na pytania z anime i zbieraj punkty.
Uważaj jednak bo można je łatwo stracić. Czy podejmiesz wyzwanie?
Animcowa karuta
Chciałeś kiedyś pograć w karutę, ale nie widzi ci się zapamiętywanie stu poematów? A może lubisz też utwory z anime? Zapraszam więc na konkurs, który połączy jedno i drugie. Przyjdź i pokaż, że wyniosłeś coś z oglądania Chihayafuru.
Animacja zachodnia.
The Regular Show, Adventure Time, Over the Garden Wall... A to tylko trzy spośród wielu tytułów, o których nie powiem nic na samej prelekcji! Za to zajmiemy się tematyką tej animacji, która nie jest aż tak popularna i nie zawsze przeznaczona jest dla młodszych odbiorców. Co więc ma nam do zaoferowania animacja świata zachodniego?
Alicja pośród kwitnących wiśni
Alicja w Japonii wydaje się być wszędzie. Mangi, sklepy, kawiarnie, a nawet filozofia. Jeśli chcesz posłuchać i podyskutować na temat bohaterki Carrolla, to nie zapomnij podążać za białym królikiem.
Aktorskie adaptacje mang i anime
Ostatnimi czasy anime coraz częściej brane są na warsztat przez japońskich filmowców. Jakie są rezultaty ich pracy, które ekranizacje są warte uwagi, a które lepiej omijać szerokim łukiem, dowiecie się na tym panelu. Zapraszam!

Wspierają nas